Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 39 чоловік

Тимчасовий порядок організації освітнього процесу у закладі у 2020-2021 навчальному році під час карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Дата: 16 вересня 2020 о 12:43, Оновлено 23 лютого 2021 о 21:04

                                                                                        Додаток 1.

ПОГОДЖЕНО
на засіданні педагогічної ради

(Протокол № 1 від 31.08.2020 р.)

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор Воронівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Олександрівської селищної ради

Вознесенського району Миколаївської області

 

____________________ Н.Ю.АРЖАНОВА

31.08.2020 р.

Тимчасовий порядок організації освітнього процесу

у Воронівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Олександрівської селищної ради

у 2020-2021 навчальному році

під час карантину

у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

Пріоритетом організації освітнього процесу у Воронівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Олександрівської селищної ради під час карантину є дотримання принципів соціального дистанціювання, правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень осіб.

І. Вхідний скринінг та правила поведінки персоналу

  1. Усі працівники закладу входять через центральний вхід.
  2. Увесь персонал закладу проходить термометрію на центральному вході за 30 хвилин до початку робочого дня із занесенням даних до журналу контролю термометрії.
  3. Вимір температури тіла проводиться безконтактним термометром на ділянці зап’ястка або бокових частин шиї з урахуванням інструкції щодо його використання.
  4. Сестра медична оглядає персонал перед початком роботи на наявність симптомів гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей).
  5. У разі виявлення працівника з підвищеною температурою тіла або з вищевказаними симптомами, такий працівник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря. Про такий випадок сестра медична повідомляє директора школи робить відмітку у Журналі контролю термометрії про недопущення до роботи.
  6. При виявленні підвищеної температури тіла понад 37,2о С або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, працівник закладу повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.
  7. Для вирішення робочих питань, які не потребують особистої присутності, максимально використовувати засоби зв’язку (Інтернет, телефон). Близькі контакти між персоналом обмежуються.
  8. У разі відсутності медичної сестри вхідний скринінг працівників проводить черговий адміністратор.
  9. Усі працівники повинні мати засоби індивідуального захисту усіх із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т. ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.
  10. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування по закладу використання захисних масок є обов’язковим.

  1. У разі визначення Олександрівської ОТГ як територію з «помаранчевим» рівнем епідемічної небезпеки, педагогічному персоналу рекомендується у процесі викладання навчальної дисципліни використовувати захисні щитки. Багаторазовий захисний щиток використовується та дезінфікується відповідно до інструкції виробника.
  2. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
  3. Якщо учні і працівники користуються масками багаторазового використання, то обов'язково повинні мати при собі герметичні пакети (пакет Zip-Lock або папку на кнопці) з позначками «Для використаних масок», «Для нових (чи запасних) масок». Для нової (запасної) одноразової маски також повинен бути відповідний пакет.

ІІ. Вхідний скринінг здобувачів освіти

на наявність ознак інфекційного захворювання

  1. Відповідальність за прихід до освітнього закладу здорової дитини (з нормальною температурою тіла (до 37,2оС), відсутністю наявних симптомів гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей) покладається на її батьків.
  2. Зустріч здобувачів освіти здійснюється на шкільному подвір’ї біля визначених 2-х входів за 20 хвилин до початку навчання відповідальною особою (чергові вчителі).

     Застосування засобів захисту (масок, щитків, респіраторів, рукавичок) при таких контактах є недоцільним.

  1. Відповідальна особа проводить візуальний огляд дитини на наявність симптомів інфекційного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей), запитує про самопочуття, температуру тіла у дитини та/або дорослого, який її супроводжує.
  2. Вхід до закладу освіти здійснюється лише за умови використання засобів індивідуального захисту (захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно, або респіратора). Захисні маски можуть не використовуватись під час занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов’язковим.

Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщенням закладу освіти дозволяється без використання захисної маски або респіратора.

  1. До приміщення школи заходять тільки учні, вчителі та персонал закладу. Вхід до закладу батьків та інших супроводжуючих осіб із початком навчального року заборонено, крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю. Спілкування педагогічних працівників із батьками здійснюється дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв’язку, або на шкільному подвір’ї.
  2. З метою впровадження заходів щодо застосування практики соціального дистанціювання та уникнення скупчення, спрямованих на мінімізацію контактування з іншими особами, у школі запроваджується відкриття двох входів. Для кожного класу визначено свій вхід до школи, який є найближчим до відповідної класної кімнати, і схема руху лише одними сходами.  Довільно пересуватися  по закладу (крім переходу від одного до іншого навчального  приміщення, до їдальні та туалету) не дозволяється.
  3. Час початку та закінчення навчальних занять для різних категорій здобувачів освіти не є однаковим (у разі частої неможливості заміни уроків відсутніх учителів відбувається автоматичне «зняття» з розкладу першого та останнього уроків, або перестановка уроків, що викликає закінчення уроків для окремих класів раніше).

    Входи / виходи, які закріплено за класами

Вхід

Класи

Час входу до гімназії

Час початку занять

Відповідальні

Центральний вхід/вихід № 1

Учні 5–11 класів, працівники закладу

08.00 – 08.30

08.30

Медична сестра, черговий вчитель

Вхід/вихід № 2 (східна сторона школи)

Учні 1-4 класів

Черговий вчитель

 

8. Якщо у відповідальної особи виникає підозра щодо наявності у здобувача освіти інфекційного захворювання, то його відправляють до центрального входу, біля якого медична сестра проведе  вимір температури тіла безконтактним термометром на ділянці зап’ястка або бокових частин шиї (враховуючи інструкцію про використання термометрів).

9. Заступники директора школи з навчально-виховної роботи і медична сестра щоденно проводять моніторинг та аналіз відвідування занять здобувачами освіти з метою раннього виявлення збільшення захворюваності.

10. Педагогічний склад школи перед початком занять проводить опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

ІІІ. Дії при виявленні симптомів хвороби під час освітнього процесу

1. У разі виявлення у здобувача освіти ознак гострої респіраторної хвороби, дитина до занять не допускається:

  • якщо дитина прийшла у супроводі дорослого, вона відправляється додому з рекомендацією звернутись до сімейного лікаря;
  • якщо дитина прийшла без супроводу дорослого, то на здобувача освіти одягається медична маска і медична сестра проводить його до кімнати ізоляції. По телефону (за допомогою класного керівника) викликаються батьки дитини (інші законні представники). Після чого черговим адміністратором і батьками приймається узгоджене рішення щодо направлення зазначеної дитини до закладу охорони здоров’я.

У вищезазначених випадках медичною сестрою робиться відповідний запис у щоденнику учня (час, причина, за якою дитина відстороняється від подальшого перебування у школі).

2. Після вилучення особи із симптомами інфекційної хвороби, у приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.

3. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби СОVID-19 в одного з учнів закладу, всі інші учні відповідного класу визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я.

4. Медична сестра веде облік таких здобувачів освіти.

5. Після того, як здобувач освіти з підвищеною температурою тіла або респіраторними симптомами був відсторонений від освітнього процесу, до закладу зазначений учень може повернутись лише після одужання та отримання довідки від сімейного лікаря про те, що він є здоровим та може бути допущеним до відвідування закладу освіти.

6. При виявленні симптомів хвороби (температура тіла вище 37,2°С, кашель, осиплість голосу, почервоніння очей) у працівника закладу, він/вона негайно відсторонюється від роботи. За можливості, він/вона самостійно повертається до дому та негайно звертається до сімейного лікаря. За тяжкого стану на працівника одягається медична маска, він/вона відправляється до кімнати ізоляції, де чекає на прибуття машини «Швидкої допомоги».

7. Після вилучення особи з симптомами інфекційного захворювання, у тих приміщеннях, де перебувала зазначена особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.

8. У випадку підтвердження у працівника закладу COVID-19, проводиться визначення кола контактних осіб. Усі контактні особи відправляються на самоізоляцію під медичний нагляд сімейного лікаря на 14 днів (із дня останнього контакту з особою, у якої підтверджено випадок COVID-19).

ІV. Організація освітнього процесу у школі

  1. Освітній процес у закладі організовано за традиційною формою, проте з використанням можливостей змішаного навчання, під час якого частина інформації розподіляється на групову роботу у класі, частина (за рішенням вчителя-предметника) – на самостійне вивчення дистанційно (учні можуть опрацьовувати теоретичну частину вдома, переглядаючи відео та вивчаючи супровідні матеріали, виконувати перевірні роботи тощо. Після цього на уроці з вчителями та однолітками виконують практичні вправи або працюють у групах над проектом).
  2. У випадку застосування дистанційного навчання - основними його формами вважати: синхронне, асинхронне та гібридне (комбіноване)навчання. Здобувачі освіти самі можуть структурувати проходження того матеріалу, який їм потрібно засвоїти у межах однієї теми в умовах асинхронного навчання. Наприклад, повертатись до попередніх уроків, шукати додаткову інформацію, конспектувати тощо у зручний для них час за гнучким графіком.
  3. Мінімізацію пересування здобувачів освіти у приміщеннях закладу забезпечує закріплення за кожним класним колективом певного навчального кабінету для проведення усіх уроків, за виключенням інформатики, фізики, хімії, фізичної культури.
  4. Відповідальність за дотримання протиепідемічних заходів у класних кімнатах та у спеціалізованих навчальних приміщеннях покладається на класних керівників та вчителів-предметників під час уроку.
  5. Розмітка на підлозі для утримання дистанції полегшує організацію двостороннього руху коридорами.
  6. Тривалість кожної перерви складає не менш 10 хвилин, при цьому здійснюється провітрювання класів методом відкриття вікон в режимі «провітрювання».

Розклад дзвінків:

    1 клас                                  2-4 класи                              5-11 клас

  1. 08:30 – 09:05                     1. 08:30 – 09:10                     1. 08:30 – 09:15
  2. 09:25 – 10:00                     2. 09:25 – 10:05                     2. 09:25 – 10:10
  3. 10:30 – 11.05                     3. 10:30 – 11:10                     3. 10:20 – 11:05
  4. 11:35 – 12:10                     4. 11:35 – 12:15                     4. 11:25 – 12:10
  5. 12:40 – 13.15                     5. 12:40 – 13:20                     5. 12:30 – 13:15

6. 13:25 – 14:10

                                                                                                 7. 14:20 – 15:05

  1. Тривалість 2-х перерв, під час яких забезпечується харчування учнів у їдальні – 20 хвилин.

8. За умови сприятливої погоди здобувачі освіти під час перерв перебувають на свіжому повітрі на шкільному подвір’ї.

9. Запроваджується гнучка структура навчального року з можливістю внесення змін до термінів проведення канікул, початку та завершення навчальних семестрів, з урахуванням епідеміологічної ситуації в регіоні в умовах встановлення рівня епідемічної небезпеки поширення СОVID-19 («зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний»).

10. Передбачається уникання організації видів діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями: зменшення кількості комунікаційних вправ, групових ігор, що передбачають тактильний контакт, проведення різноманітних зустрічей із дотриманням соціальної дистанції, за можливості, на свіжому повітрі тощо.

11. За можливості, передбачається організація проведення навчальних занять з окремих предметів на відкритому повітрі.

12. Забезпечується обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) у закритих приміщеннях (окрім заходів, необхідних для забезпечення функціонування закладу – проведення педагогічних рад, оперативних нарад колективу, конкурсних комісій, зборів трудового колективу тощо).

13. На вході до закладу та у її приміщенні передбачається розміщення та системне оновлення інформаційних матеріалів щодо профілактики коронавірусної хвороби СОVID-19, щодо необхідності дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

ІV. Організація дотримання правил респіраторної гігієни та

 протиепідемічних заходів у закладі

  1. Основним заходом гігієни рук в умовах закладу є миття рук з милом.
  2. Кожний санітарний вузол закладу забезпечується рідким милом у дозаторі та антисептиком.
  3. Використання антисептику доцільне лише в тому випадку, коли немає доступу до води та мила. Кількість антисептику на одну обробку – не менше 3 мл. Якщо неможливе використання настінних або настільних дозаторів помпового типу, слід надавати перевагу кишеньковим санітайзерам з кришкою, що може відкриватись та закриватись одним пальцем.
  4. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або в якості заміни миття рук є недоцільним та неефективним.
  5. Тертя рук з милом повинно тривати не менше 30-40 секунд.
  6. Миття рук з милом необхідне у таких випадках:

- перед початком робочої зміни та після прогулянки;

- перед прийомом, приготуванням та роздачею їжі;

- після відвідування туалету;

- після завершення прибирання;

- коли руки явно забруднені.

  1. Передбачається проведення навчання працівників закладу та здобувачів освіти щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації. Передбачається контроль за виконанням цих вимог.
  2. Для використаних одноразових масок на поверхах закладу є спеціальні контейнери – біля входу до школи, у коридорах, біля санвузлів.
  3. У школі організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери з кришками та поліетиленовими пакетами з написами «Використані маски та рукавички» з подальшою утилізацією.
  4. Поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), замінюються після заповнення або за графіком, щільно зав'язуються (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наноситься маркування «Використані засоби індивідуального захисту».
  5. Щоденно здійснюється дезінфекція вищезазначених контейнерів.
  6. На вході до всіх приміщень закладу організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами: учні 1-4-х класів – за участю вчителя, учні 5-11-х класів - у присутності вчителя. Обробка рук антисептиком проводиться методом втирання протягом 30 секунд.
  7. Для прибирання у приміщеннях закладу використовується миючий засіб (поверхнево-активна речовина).
  8. У період підвищеної захворюваності на гострі респіраторні інфекції особлива увага приділяється обробці висококонтактних поверхонь (до яких найчастіше торкаються руками), а саме: дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо.
  9. Після проведення занять у кінці робочого дня необхідними є очищення і дезінфекція поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).

V. Організація питного режиму та харчування у закладі

  1. У період карантину питний режим у гімназії відбувається із використанням індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.
  2. З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) за кожним класним колективом закріплено відповідну перерву для харчування. Необхідним при цьому є дотримання фізичної дистанції 1 метр між учнями, які можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та вживати їжу.

     Режим прийому їжі:

1клас – 11.05 – 11.20

2 клас – 11.10 – 11.25

3 клас – 11.15 – 11.30

4 клас 11.20 – 11.35

    1. класи – 12.10 – 12.20

7-8 класи – 12.15 – 12.25

9-11 класи – 12.20 – 12.30

  1. Організація харчування шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється.
  2. У їдальні забезпечується відстань між столами не менше1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

5. Здійснення вхідного скринінгу персоналу харчоблоку передбачає:

- увесь персонал проходить термометрію за 30 хвилин перед початком робочого часу із занесенням даних до Журналу контролю термометрії;

- вимір температури тіла проводиться безконтактним термометром на ділянці зап’ястка або бокових частин шиї (враховуючи інструкцію про використання термометрів);

- у разі виявлення працівника з підвищеною температурою тіла або з симптомами гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей) працівник до роботи не допускається, а до Журналу контролю термометрії робиться відмітка про недопущення до роботи. Контроль за виконанням цих вимог здійснює сестра медична.

6. Усі працівники харчоблоку працюють у засобах індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи, одноразових  рукавичках, які змінюють після кожної дії виробничого процесу на харчоблоці їдальні, не пов'язаних між собою. Засоби індивідуального захисту є у наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці кожного працівника.

7. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок, одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник харчоблоку ретельно миє руки з милом або обробляє їх антисептичним засобом.

8. Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, забезпечений засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.

9. При організації харчування працівники їдальні суворо дотримуються правил особистої гігієни: рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук, тощо.

10. З працівниками харчоблоку передбачається проведення навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації. Відповідальність за виконанням цих вимог несе сестра медична.

 

 

Питання, які залишилися поза межами цього порядку, вирішуються індивідуально (залежно від ситуації) з адміністрацією закладу.

 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.